Asp.Net

Published on Haziran 14th, 2009 | by Erkan Hacıoğlu

2

Internet Explorer cannot display the webpage – ASP.NET Development Server

ASP.Net Development Server kullanarak geliştirdiğiniz web uygulamalarında başınıza gelebilecek sorunlardan bir tanesi de “Internet Explorer cannot display the webpage” uyarısıdır.

ASP.Net Development Server ‘ın size verdiği link http://localhost:49840/WebSite1/Default.aspx gibi olmasına rağmen Internet Explorer’da http://localhost:49842/WebSite1/Default.aspx gibidir. Yani 2 port fazladan gösterir ve sayfa görüntülenmez. Internet Explorer’daki adresi manuel olarak değiştirirseniz sayfa görüntülenir ama kesin sonuca ulaşmak ve sürekli değişiklik yapmamak gerekir.

Yaşanan hatanın nedeni kullandığınız antivirus-firewall gibi uygulamalardır.

Ben Nod32 de bu problemi yaşadım ve çözüm olarak şunu yapmak gerekiyor.

1- Nod32 yi açın

2- F5 tuşuna basıp gelişmiş ayarlar (Advanced Setup) bölümüne girin

3- Antivirus and Antispyware -> Web Access Protection -> HTTP -> Web Browsers bölümne girin

4- Add butonuna basarak ASP.NET Development server’ın yolunu seçin (Genellikle C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\DevServer\9.0\WebDev.WebServer.exe gibi bir yolu olacaktır) ve listeye ekleyin

5- Son olarak listeye eklediğimiz WebDev.WebServer.exe dosyasının üzerine 2 kez tıklayıp önündeki kutucuğa çarpı işareti atıyoruz. OK’ledikten sonra Visual Studio’ yu kapatıp açarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Aşağıda No32 de olması gereken ayarın ekran görüntüsünü ekliyorum.

 

Faydalı olması dileğiyle…

Tags: , , , , ,


About the Author

Kodlama dünyasına 2001 yılında adım atıp bir daha bu dünyadan çıkamayan, internetin oksijen, ekmek, su gibi olduğunu düşünen bir insan...2 Responses to Internet Explorer cannot display the webpage – ASP.NET Development Server

  1. zamane says:

    Yukarıda bahsettiğiniz işlemlerin hepsini yaptm.Ama olmadı.

  2. Admin says:

    Selamlar,

    Antivirüs programınızın WebDev.WebServer.exe kontrol etmediğinden mutlaka emin olun. Bir de Antivirus and Antispyware -> Web Access Protection -> HTTP -> Web Browsers -> Active Mode ‘da kontrol etmediğini doğrulayabilir misiniz?

    Kolaylıklar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑