Teknoloji HP Logo

Published on Ocak 9th, 2013 | by Erkan Hacıoğlu

0

HP’nin “Kullandıkça Öde” Network Avantaj Programı ile Sermayeye Gerek Yok!

Kurumlar, HP’nin yeni Network Avantaj Programı sayesinde bulut bilişim, mobil çözümler ve “işyerine kendi cihazını getir” modellerinden hiçbir sermaye yatırımı yapmadan yaralanabiliyor.

HP FlexNetwork Utility Advantage Programı, iletişim hizmet sağlayıcılarının (CSP), yönetilen network çözümlerini “kullandıkça öde modeli” ile sunmasına olanak tanıyor(1). Bu da kurumların sermaye yatırımı yapmadan yeni gelir fırsatlarından yararlanması anlamına geliyor.

BT bütçesinin en fazla yüzde 30’u ile inovasyon yapılıyor

Kurumlar, BT bütçesinin yüzde 70’inden fazlasını BT sistemlerinin bakım, onarım ve yönetimine harcıyor. Böylece, bütçenin en fazla yüzde 30’u inovasyon için kullanılabiliyor(2). Ancak, organizasyonların inovasyonu ve iş geliştirmeyi hızlandırmak için bulut bilişim, mobilite ve “işyerine kendi cihazını getir” (BYOD) gibi yeni modelleri destekleyen ağ çözümleri güncellemelerine yatırım yapması gerekiyor.

HP FlexNetwork Utility Advantage Programı, CSP’lerin HP ile işbirliği yaparak kurumların ağ altyapısını standart hazır paket ağ çözümleri ile modernize etmesini sağlıyor. Hem yazılım hem de donanım seçeneklerini kapsayan bu çözüm ön yatırım ihtiyacını ortadan kaldırıyor. İnovasyonu hızlandırmak isteyen kurumların, “kullandıkça öde” modeline dayalı yönetilen ağ çözümleri için CSP’leri ile sözleşme yapma imkanı bulunuyor.

HP Türkiye Ağ Çözümleri Ülke Müdürü Ersin Uyar, HP’nin avantaj programını şöyle tanımladı: “Bulut bilişim, çok sayıda iş uygulamasını tüketim ekonomisine dahil etti. HP FlexNetwork Utility Advantage Programı, bu modelin sağladığı ekonomik yararları CSP’lerin hizmetine sunuyor. Böylece CSP’ler, kurumlara iş geliştirme ve inovasyon faaliyetlerine yönelmeleri için gereken desteği sağlıyor.”

HP’nin yeni Avantaj Programı, açık standartlara dayalı bir mimari kullanıyor.

HP’nin avantaj programı, yazılım tanımlı ağ çözümleri (SDN) desteği sunan açık standartlara dayalı bir mimari kullanıyor. Bu da CSP’lerin, kurumsal ağ sistemlerini geleceğin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hızla güncellemesine izin veriyor. Kurumsal müşteriler de bulut bilişim, mobilite ve BYOD avantajlarından sermaye yatırımı yapmadan yararlanmış oluyor. Böylece kurumlar, ağ altyapısı yönetimine ayrılan BT kaynaklarını iş geliştirmeyi hızlandıran inovasyon çalışmalarına odaklıyor.

Swisscom Ürün Grubu Yönetim Direktörü Oliver Spring, HP’nin avantaj programıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Müşterilerimiz, çalışanlarının ses ve video konferans uygulamalarına erişimini sağlamak için ağ sistemlerini yönetmek yerine, işlerine odaklanmak istiyorlar. HP FlexNetwork Utility Advantage Programı ile hizmet çözümlerimizdeki açığı kapatmış bulunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin operasyon süreçleri yerine inovasyona yönelmesi için gereken ağ altyapısını sağlayabiliyoruz.”

Kesintisiz kullanıcı deneyimi için kablolu ve kablosuz ağların birleştirilmesi

HP FlexNetwork Utility Advantage Programı’ndan yararlanan CSP’ler, kablolu ve kablosuz yerel ağları (WLAN) bir araya getirerek, bulut hizmetleri ve uygulamaları için “kullandıkça öde” modeline dayalı birleşik bir çözüm sunmuş oluyor.

Gartner Başkan Yardımcısı Tim Zimmerman şu noktaya dikkat çekti: “Buluttan yönetilen kullandıkça öde modeline dayalı kablosuz yerel ağ çözümlerine talebin arttığını görüyoruz. Kurumların, kesintiye yol açmadan hizmet alabilmesi ve operasyonları basitleştirmesi için, tek bir yönetim uygulaması ile yönetilen entegre kablolu ve kablosuz ağlar kullanmasını öneriyoruz.”

Global ölçekte kullanıma sunuldu

¾      HP FlexNetwork Utility Advantage Programı dünya çapındaki yetkili CSP’ler tarafından sunulmaktadır.

¾      HP FlexNetwork Utility Advantage Programının getirileriyle ilgili bilgi edinmek isteyen işletmelerşu sayfayı ziyaret edebilirler.

¾      HP FlexNetwork Utility Advantage Programına katılmak isteyen CSP’ler, gereken bilgilere şu sayfadan ulaşabilirler.

 

(1) Kullandıkça öde modeli, müşterilerin kullandığı donanımları kapsamaktadır. Bu donanımların sahibi HP’dir. Müşteriler, aynı zamanda, hizmet sağlayıcıları ile bağlantı noktası kullanımına izin veren (etkinleştirme/devre dışı bırakma) şartlar altında anlaşma yapabilirler. Bunun için aylık teknik destek ücreti ödemeleri gerekecektir.

(2) HP’nin şirket içi araştırması.

 

HP Hakkında

HP, kullanıcılar, işletmeler, kamu kuruluşları ve toplum için anlamlı olabilecek yeni teknolojiler sağlamaktadır. Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan HP; baskı sistemleri, kişisel bilgisayarlar, yazılım, hizmetler ve BT altyapısından oluşan ve müşterilerin sorunlarını çözmeye yönelik bir ürün ailesi sunmaktadır. HP (NYSE: HPQ) ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için http://www.hp.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 


About the Author

Kodlama dünyasına 2001 yılında adım atıp bir daha bu dünyadan çıkamayan, internetin oksijen, ekmek, su gibi olduğunu düşünen bir insan…Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑