Internal error ..." /> Internal Error in The Expression Evaluator Hatası : Çözüm – Erkan Hacıoğlu | Microsoft.Net & Blackberry Developer


Visual Studio

Published on Aralık 2nd, 2016 | by Erkan Hacıoğlu

1

Internal Error in The Expression Evaluator Hatası : Çözüm

Eğer Visual Studio 2015 kullanıyorsanız kodunuzu debug etme sırasında “ Internal error in the expression evaluator ” hatası ile karşılaşmanız muhtemeldir. Debugger ve Watch Window değeri geri döndürmek yerine bu hatayı fırlatmaya başlar.

Eğer bu hata ile karşılaştıysanız ve bu sayfaya arama yaparak geldiyseniz nefesinizi tutun ve arkanıza yaslanın. Size bu hayatı nasıl düzelteceğinizi ve Visual Studio ile normal şekilde çalışmaya nasıl devam edeceğinizi anlatacağım.

error

Bu durumla karşılaştığınızda Visual Studio 2015 IDE ‘si içerisinde Debug yapıyor veya Watch Window ‘da bir değişkene gelecek değeri görmeye çalışıyor olabilirsiniz. Bu hatayı gidermenin çok basit ve hızlı bir yolu var aslında.

Hatayı çözmek için önce Visual Studio Options kısmına ulaşmamız gerekiyor. IDE içerisinde Tools -> Options seçeneğini seçin. Ardından sol taraftaki ağaçtan “Debugging” kırılımına tıklayın. Açılan ayarlar içerisinde “Use the legacy C# and VB expressions evaluators” seçeneğini işaretleyip OK butonuna basın. Aşağıdaki ekran görüntüsünden de seçmeniz gereken ayarı gösterdim.

cozum-internal-error-in-the-expression-evaluator-visual-studio-2015

 

Bu işlemlerden sonra Debugger ‘ı tekrar çalıştırın. Şimdi debug yapabilir ve değişkeninize atanan değeri görebilirsiniz.

Umarım bu sorunu benim gibi yaşayan kişiler için bir çözüm olur 🙂

Mutlu kodlamalar…

Tags: , , ,


About the Author

Kodlama dünyasına 2001 yılında adım atıp bir daha bu dünyadan çıkamayan, internetin oksijen, ekmek, su gibi olduğunu düşünen bir insan…One Response to Internal Error in The Expression Evaluator Hatası : Çözüm

  1. ugur says:

    Teşekkür ederim, elinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑